Az M106 mintegy 25 millió fényév távolságban található tőlünk, megközelítőleg 480 km/s sebességgel távolodik. Tömege nagyjából 100 milliárdszorosa a Napénak. Középpontjában egy szupernagy tömegű fekete lyuk található, melynek tömege nagyjából 36 millió naptömeg. A fekete lyuk vonzása miatt a környező csillagközi gáz a fekete lyuk felé áramlik, és közben mikrohullámú sugárzás keletkezik.
Az M106 a sokak által ismert Göncölszekér környezetében található Messier galaxisok közül az egyik. A Phecda és a Cor Caroli között, közel félúton találjuk.
Ezen felül érdemes még felkeresni a többi könnyen észlelhető Messier objektumot is a környéken:
A felvétel 2018 első asztrofotója. Ez az egészen elképesztő télnek köszönhető, gyakorlatilag nem volt tiszta éjszaka hónapokig. Nem beszélve a márciusi -20 fokról és hóviharról. Mindenesetre végül csak beköszöntött a tavasz, így újra dolgozhatott a felszerelés. Összesen 12 óra felvétel készült, 6 óra L teljes méretben és 6 óra RGB 2×2 bin értékekkel.
A fotót a QHY-tól érkezett új kamerával készítettem. A céggel évek óta együttműködésben vagyok, béta tesztereként örömmel vállalom az új eszközök kipróbálását, ha épp felkeresnek, hogy küldenek egyet. A készülék a kedvezőbb árpontú csillagászati képrögzítő eszközök közé tartozik. A felbontása nagyon jó, a zajszinttel is igen elégedett vagyok, a hűtése remek. A szintén tesztelt 168C-vel szemben ennél a szenzornál jelentkezik oldalsó fénylés, ezért megfelelő dark és bias korrekciós kép készítése elengedhetetlen. ugyanakkor a háttérvilágításos technológiával a fényérzékelő szenzorok jobban kihasználhatók, ezáltal radikálisan javítható a képminőség vagy azonos minőség mellett még tovább növelhető a megapixelek száma. Ez a 20 megapixeles, hűtött Sony CMOS ilyen. A quantum hatásfok táblát érdemes megnézni (fekete görbe), meggyőző.