Az M63, vagy más néven NGC 5055 egy gyönyörű csillagváros a Canes Venatici csillagkép határában. Pierre Mechain első felfedezése, 1779-ből. Nem sokkal ezt követően Charles Messier is észlete, aki a 63-as számot adta ennek a objektumnak a híres katalógusában. Lord Rosse pedig már spirális ködként (“spiral nebulae”) azonosította 1850-ben.
Az M63 galaxis egy 8.6 magnitúdós csillag fényével ragyog, mérete meghaladja a 10 ívpercet. A felszíne egy hatalmas csillagközi napraforgóhoz hasonlít: a markáns központi szakasz a finoman örvénylő spirálkarokkal lenyűgöző látvány! Megközelítőleg 37 millió fényév messze van tőlünk, átmérője hatalmas: 90 000 fényév. Ugyan meglehetősen távol fekszik az M51 galaxistól (6°délre), mégis egy galaxiscsoport tagjai. 600 km/s sebességgel távolodik a Földünktől.
Távcsöves (vizuális) észlelése lehetséges: a Canes Venaticiben található számos másik galaxishoz hasonlóan gyönyörű látvány kis távcsövekben is. Nagyon fényes, meglehetősen megnyúlt objektumként látszik, mely középen meglehetősen kifényesedik.
A galaxis a jól ismert Göncölszekértől “lefelé” található, ám már nem a Nagymedve része, hanem a jóval kisebb Vadászebek csillagképhez tartozik. Csillagszegényebb helyen fekszik, a Nagymedve Alkaid csillaga és a Vadászebek Cor Carolija között találjuk 2/3-ad úton az utóbbi felé.
A fotó meglehetősen nyugodt éjszakákon át készült, ami kellett is ahhoz, hogy a galaxis finom részletei ne kenődjenek el. Ezzel szemben sajnos az átlátszóság nem volt különösebben jó, sokszor fátyolfelhők is zavarták a tiszta égképet. Emiatt az utómunkában meglehetősen komoly erőket kellett megmozgodítani ahhoz, hogy a galaxis egészen halvány külső anyagrészei is látszódjanak.